Tuby papierowe – tuleje tekturowe jako forma pakowania

Tuby papierowe – tuleje tekturowe jako forma pakowania

Wiele razy zastanawiamy się jak przetransportować wielkoformatowe plakaty, banery czy fototapetę. Jednak najczęściej zastanawiają się nad tym drukarnie, które każdego dnia dostarczają zamówienia swoim klientom. Wiadomo, że papier oraz materiały używane do druku wielkoformatowych reklam są bardzo podatne na zagniecenia i po prostu zniszczenie zamówionego produktu. Dlatego z pomocą przychodzą producenci tub papierowych.

Opakowania dla drukarni, czyli tuby papierowe 

Firmy poligraficzne realizują każdego dnia setki zamówień, które należy dostarczyć do odbiorcy. Ciężko byłoby przetransportować plakat bez odpowiedniego opakowania. Z pewnością próba skończyłaby się zagnieceniem i wygięciem towaru. Dlatego w celu zabezpieczenia podczas transportu wyrobów papierowych takich jak materiały reklamowe, najlepiej jest użyć tulei tekturowych. Jak sama nazwa wskazuje, są to tuby zbudowane ze sztywnej tektury zakończone z obu stron plastikowym wieczkiem. Zastosowanie tego typu opakowania gwarantuje nam bezpieczeństwo delikatnego produktu z papieru.

Owalna budowa tulei pozwala na zrolowanie plakatu czy baneru, a my dzięki temu mamy pewność, że jego rogi nie zaginają się, a produkt zostanie przetransportowany do klienta  w niezmienionej formie.

Ponadto tuby papierowe doskonale chronią zawartość przed zgnieceniem podczas przewozu. Dodatkowo możemy skorzystać z bardziej nietypowych tub o kwadratowym przekroju, których dodatkowe zalety to brak możliwości turlania się przedmiotu po przestrzeni bagażowej oraz łatwiejsze piętrowanie w przypadku, gdy przewozimy więcej produktów.

Tuleja tekturowa - zastosowanie

Owalne i podłużne tuby z tektury świetnie nadadzą się do zapakowania fototapety czy plakatu. Ze względu na sporą różnorodność rozmiarów opakowania tego typu mają szerokie zastosowanie. Z powodzeniem użyjemy tulei tekturowych do pakowania dużych arkuszy papieru czy banerów reklamowych, ale także możemy ich użyć do mniejszych formatów, dobierając potrzebną nam wielkość.

W znakomitej większości tuby papierowe użytkowane są przez drukarnie czy firmy poligraficzne, co jest w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę ich właściwości. Tuleje z tektury cieszą się dużą popularnością również wśród sklepów internetowych, prowadzących sprzedaż wysyłkową, oferujących np. wielkoformatowe zdrapki, kalendarze czy plakaty dekoracyjne, a także wiele innych produktów. W tym przypadku znaczenie ma kolejny walor wspomnianych opakowań, a mianowicie znikoma waga. Dzięki temu nie wzrastają koszty nadania przesyłki do klienta, bo ciężar paczki nie jest zawyżony przez opakowanie.

Tuleja tekturowa to znakomite wyjście dla firm zajmujących się sprzedażą materiałów reklamowych oraz drukiem wielkoformatowym, ponieważ ich cena nie jest zbyt wysoka, a ponadto w zależności od profilu działalności opakowania tego typu mogą zostać ponownie użyte. Dodatkowo możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych towarów podczas transportu, bo tuby zapewniają należytą ochronę zawartości przed czynnikami mechanicznymi.

Zapraszamy do kontaktu

Tel./fax. 42 656 56 55

Tel. kom. 603 709 100

poczta@firmajoker.pl

Firma Joker Zygmunt Szarpak
ul. Beskidzka 69
91-611 Łódź