Tuby kartonowe – skuteczne zabezpieczenie przesyłki

Tuby kartonowe – skuteczne zabezpieczenie przesyłki


Mogłoby się wydawać, że największy problem może sprawić przygotowanie do wysyłki towarów wielkogabarytowych. Jednak nic bardziej mylnego. Równie kłopotliwe okazuje się zapakowanie delikatnych produktów z papieru takich, jak plakaty, banery reklamowe czy szkice o dużym formacie. Jednak jest idealne rozwiązanie na zabezpieczenie tego typu przesyłek, są to tuby kartonowe.

Tuleje tekturowe – właściwości

Opakowania dedykowane do przewozu czy przechowywania produktów drukarskich, czyli tuby kartonowe, wykonane są z solidnej i sztywnej tektury. Materiał wykonania jest odporny na odkształcenia i chroni zawartość przed wilgocią. Często zdarza się, że wnętrze tuby wyścielone jest cienką warstwą folii, która dodatkowo zabezpiecza produkt przed zamoczeniem.

Jak wiadomo, papier jest bardzo wrażliwym materiałem drukarskim, bez problemu można go uszkodzić lub po prostu zagiąć. Dlatego tuleje tekturowe dzięki swojej budowie pozwalają na transportowanie zrolowanego arkuszu bez narażania go na zagniecenia.

Nie bez znaczenia jest zastosowanie do produkcji tub twardej tektury. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasz produkt w trakcie tranzytu nie zostanie zniszczony pod wpływem nacisku innych przewożonych paczek, co ma miejsce, gdy korzystamy z usług firmy kurierskiej. 

Ponadto zawartość tuby na końcach jest zabezpieczona plastikowymi zatyczkami.  Wieczka chronią arkusz przed wyślizgnięciem z opakowania, a także zapobiegają dostaniu się do środka płynów, które mogłyby go zniszczyć.

Co można przewozić w tubach kartonowych?


Tuby kartonowe są przeznaczone do transportowania i przechowywania w szczególności wielkoformatowych arkuszy papieru. Dostępne są oczywiście rozmiary tulei pozwalające na zapakowanie również mniejszych dokumentów, lecz te częściej zabezpieczane są, chociażby przez koperty bąbelkowe.

Tuleje tekturowe  wykorzystywane są przez drukarnie czy sklepy internetowe prowadzące sprzedaż wysyłkową. Dają one możliwość porządnego zabezpieczenia różnego rodzaju plakatów, map czy zdrapek dużego rozmiaru.

Opakowania te są równie często używane przez architektów oraz artystów, którzy sięgają po nie w celu przechowywania i zabezpieczania swoich projektów, szkiców czy rysunków. Jest to również doskonała forma ochrony materiałów reklamowych takich jak plakaty oraz banery.

Tego typu opakowania cieszą się sporą popularnością, co nie dziwi, biorąc pod uwagę stałe namnażanie się biur reklamowych czy architektonicznych, a także drukarni wielkoformatowych i firm poligraficznych. Jest to oczywiście odpowiedź na potrzebę rynku i rosnącą konkurencję we wszystkich branżach, przez co reklama staje się nieodzowną częścią biznesu. Korzystanie z tub kartonowych gwarantuje solidne zabezpieczenie naszej pracy czy to w postaci skomplikowanego projektu architektonicznego, czy plakatu  reklamowego. Jest to komfortowe rozwiązanie ułatwiające należyte zabezpieczenie arkuszy wielkoformatowych przed zniszczeniem, tym bardziej w dobie zakupów online, kiedy wysyłamy - wszędzie i wszystko.

 

Zapraszamy do kontaktu

Tel./fax. 42 656 56 55

Tel. kom. 603 709 100

poczta@firmajoker.pl

Firma Joker Zygmunt Szarpak
ul. Beskidzka 69
91-611 Łódź