Menu

Tektura Malarsko-Budowlana

Znakomicie sprawdza się przy szeroko rozumianych pracach malarskich i budowlanych (remontach), jako rewelacyjny materiał ochronny chroniący przed uszkodzeniami: parkiety, płytki ceramiczne, terakotę, panele i inne podłoża lub rozlaniem farby, kleju, rozpuszczalników itp. Bardzo efektywnie tłumi dźwięki, a w odróżnieniu od pianek z tworzyw sztucznych, pochłania parę wodną pozwalając drewnu oddycha. Bardzo dobry do wyrównywania podłoża pod panele podłogowe i wykładziny. Jest to idealny produkt uzupełniający, komplementarny asortyment narzędzi malarskich, farb emulsyjnych , emalii , bejc , lakierów, impregnatów ,rozpuszczalników, klejów, tynków, materiałów budowlanych wszystkiego co może zaszkodzić podłodze, panelom, parkietowi, terakocie, itp. w trakcie remontów. Produkt bezpieczny dla środowiska, ekologiczny w 100 % przetwarzalny.

Sposób użycia: Najlepsze rezultaty ochronne można uzyskać rozkładając tekturę malarsko - budowlaną na całej powierzchni gdzie będą prowadzone prace malarsko – budowlane z 5 cm zakładką sklejoną taśmą samoprzylepną na całej długości rozłożonych pasów tektury. Przy wejciu do pomieszczeń wskazane jest położenie podwójnej warstwy tektury w granicach 1m2 w celu wzmocnienia miejsca gdzie częstotliwość ruchu jest większa. W miejscu gdzie łączymy się z drugim pomieszczeniem przyklejamy tekturę do litej podłogi tak aby całość się nie przesuwała. Po skończonej pracy sprzątamy pozostałości po remoncie, zwijamy tekturę i wyrzucamy do pojemników na makulaturę.

Tektura malarsko-budowlana jest coraz lepiej rozpoznawalnym i dobrze kojarzonym produktem w sferze ochrony powierzchni podłogowych podczas prac malarskich i remontowo-budowlanych. Jest to lepsza i przede wszystkim ekologiczna alternatywa dla folii polietylenowych. Produkt ten cieszy się uznaniem wśród dużych wykonawców oraz indywidualnych klientów. Jest to produkt o wysokich parametrach nasiąkliwości i wytrzymałości. Związane jest to z udziałem od 20 do 30 % włókien tekstylnych. Wysoka nasiąkliwość gwarantuje, że wszelkiego rodzaju chemia budowlana, szczególnie farby nie stanowią zagrożenia dla chronionej powierzchni. Tektura szybko wchłania wszelkie rozpuszczalniki, co powoduje szybkie schnięcie farb. Produkt ten skutecznie chroni również przed mechanicznymi uszkodzeniami, takimi jak wgniecenia i przerysowania. Gwarantuje niepowtarzalny komfort i bezpieczeństwo pracy.

W opinie wielu naszych kontrahentów, tektura malarsko-budowlana cieszy się coraz większą popularnością. Zauważalny jest ciągły wzrost sprzedaży. Wynika to ze wspomnianych właściwości produktu, oraz coraz większej świadomości ekologicznej społeczeństwa.

  • Tektura malarsko budowlana